Lakier Elektroprzewodzący CSL - powłoki galwaniczne na każdym materiale

Lakier elektroprzewodzący CSL to jednoskładnikowy produkt, przygotowany na bazie srebra, dostarczany w specjalnych aluminiowych butelkach o hermetycznym zamknięciu znacznie utrudniającym odparowywanie lotnych frakcji i zwiększanie lepkości produktu. Wraz 
z lakierem dostarczany jest rozcieńczalnik do ewentualnej korekty konsystencji. 

W komplecie:

  • lakier elektroprzewodzący(20g)
  • rozcieńczalnik (10g)
     

ZASTOSOWANIE

Lakier Elektroprzewodzący CSL stosuje się m.in. do nadawania przewodności elektrycznej wszelkim nieprzewodzącym powierzchniom i materiałom takim jak: drewno, kamień, szkło i tworzywa sztuczne. Jego zastosowanie umożliwia pokrycie tych przedmiotów tradycyjnymi powłokami galwanicznymi takimi jak miedź, nikiel, chrom, srebro, złoto, w drodze ogólnie stosowanych procedur galwanotechnicznych. 

Ponadto, idealnie sprawdza się do łączenia elementów elektronicznych lub styków elektromechanicznych, przy naprawie przerwanych obwodów drukowanych w urządzeniach elektronicznych (wzmacniacze, tunery, itp.) lub systemów ogrzewania szyb samochodowych.

Lakierem Elektroprzewodzącym CSL możemy pokryć dowolne materiały, takie jak kamień, drewno, bursztyn lub minerały. W tej dziedzinie oferowany produkt uważany jest przez fachowców za jeden z najlepszych na świecie.

SPOSÓB UŻYCIA

Lakierem Elektroprzewodzącym CSL nakłada się pędzelkiem na dowolną powierzchnię, której zamierzamy nadać elektroprzewodność. Lakier wysycha bardzo szybko i już po upływie 3 minut gwarantuje doskonałą przewodność elektryczną, zdecydowanie wyższą od uzyskiwanej przy zastosowaniu typowych produktów ogólnodostępnych.

Zaleca się sprawdzanie oporności elektrycznej miejsca pokrytego lakierem elektroprzewodzącym przy pomocy powszechnie stosowanych cyfrowych mierników prądowych.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Lakier Elektroprzewodzący CSL jest wysoko oceniany przez autorytety naukowe z dziedziny galwanotechniki, producentów osprzętu przemysłowego, jubilerów i artystów plastyków.

Produkt opracowany przez firmę Mercator, wyróżniany na międzynarodowych targach technicznych - ELTARG 2003 i METAL 2011. Ponadto Lakier Elektroprzewodzący CSL otrzymał miano "Produktu Roku 2011", nagrodę przyznawaną przez miesięcznik Utrzymanie Ruchu.