Napraw Odlew

Krótka charakterystyka produktu

        NaprawOdlew jest preparatem do uzupełniania ubytków w odlewach, przeznaczonym dla odlewni , hut , zakładów remontowych oraz działów utrzymania ruchu innych zakładów przemysłowych.
Jest opracowaniem całkowicie polskim , wdrożonym przez mgr inż. Tomasza Jaworskiego i jego firmę MERCATOR w Warszawie

Element nowoczesności :

Ambicją i zamierzeniem autora opracowania było udostępnienie krajowym metalurgom i technikom-warsztatowcom preparatu naprawczego do stali i żeliwa , który jest zgodny z ich życzeniami i postulatami i ma szanse stać się w przyszłości ogólnodostępnym i niedrogim materiałem pomocniczym w zakładach przemysłowych . Zamierzenie to zostało pomyślnie zrealizowane .

NaprawOdlew przewyższa znane preparaty krajowe i zagraniczne w następujących aspektach :

  • Jest jedynym w Polsce i za granicą preparatem dwuskładnikowym na bazie żywic epoksydowych i wypełniaczy metalicznych , w którym przy zachowaniu dobrych parametrów technicznych udało się doprowadzić proporcję komponentów A i B do relacji 1 : 1 jednocześnie wagowo i objętościowo . Pozwala to na łatwe odmierzanie, odważnie i obliczanie ilości materiału oraz jego całkowite wykorzystanie.

  • Produkowany jest w oparciu o dobre żywice epoksydowe , chemicznie czyste wypełniacze , bez esencji zapachowych i bez pigmentów barwiących . Dlatego jest jedynym produktem na rynku , który nie posiada drażniącego , szkodliwego zapachu. Może być pakowany w przeźroczyste opakowania – gdyż nie rozwarstwia się i nie wydziela w okresie składowania substancji mazistych , które inni producenci zmuszeni są ukrywać . Posiada atest PZH.

  • Ma czas przydatności do użycia 20 minut , i czas utwardzania wstępnego 1,5 h , zgodny z postulatami odbiorców .Takie czasy żelowania i utwardzania umożliwiają sprawdzenie efektów naprawy na tej samej zmianie roboczej .

  • NaprawOdlew będąc w zakresie w/w aspektów , produktem lepszym od produktów konkurencyjnych , oferowany jest w niższej cenie – stanowiącej zaledwie 50 % ceny produktów z nim porównywalnych .

  • Przyjęto możliwie prostą , polską nazwę produktu ( zastrzeżoną w Urzędzie Patentowym ) , wskazującą obszar jego stosowania , w odróżnieniu od skomplikowanych nazw produktów konkurencyjnych.

  • Produkty NaprawOdlew zostały nagrodzone medalem na VIII Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa METAL 2002 w Kielcach , oraz złotym medalem na X Międzynarodowych Targach AUTOMATICON w Warszawie w 2004 roku oraz wyróżnieniem na XII Międzynarodowych Targach Elektrotechniki , Elektroniki i Elektroenergetyki ELTARG 2003 w Katowicach .